52 yaşında gerçekleştirdiği ve adı aişe olan son karısı. aişe 18 yaşına geldiğinde, muhammed vefat etmiştir. abd yasalarına göre şu anda bunu yapmak, zehirli iğne ile idamına yol açacak bir suç olarak kabul ediliyormuş.

Lakin bu gerçek midir uydurma mıdır muamma.
O dönemde kadınlar zor durumda oldugu icin erkeklere 4 kadın alıp korumasi icin o ayet inmistir simdiki sapık araplara bakarak burda yazı yazma hz muhammette o kızı himayesine almak icin evlenmistir cinsel bir durum yoktur boyle bir yaziyi yazabilcek insan boş kafayla degil arastirip yazmali
hz ayşe annemize dokunmamıştır. bu başlığı açan kişinin aklındaki soruyu gidermek için önce bunu söyleyeyim. o dönem de kimsesiz zorda kalmış kadınları himaye altına almak için çok eşlilik vardı. bugün ki gibi sapık bir anlam ifade etmiyordu bu durum. hdp nin afişlere bastırıp islamı karalamak için ortaya attığı bu sapkın iftiranın burada taraftarlığını bilerek yapıyorsan senin türkçülüğün(!) nerede kaldı. eğer bilerek yapmıyorsan da kimleri karalamaya çalıştığını ve kimlerin ekmeğine yağ sürdüğünü (biraz zor olacak senin için ama) anlamaya çalış.
Bu konulara meraklı olan arkadaş eğer okuma nezaketi gösterirse bunun bir sapıklıktan kaynaklanmadığını, her evliliğinin aslında bir hikmeti, nedeni olduğunu öğrenir
madem kadınlar zor durumda kalıyordu kızı olarak değil de neden eşi olarak aldigini merak ettiğim olaydır.
9 yaşında değildi. Araplarda kızların yaşıyla alakalı değişik bir gelenek vardı . Kızların yaşı ergenliğe girdikten sonra sayılmaya başlanırdı. Şimdi bununla alakalı kanıtları burada uzun uzun yazamayacağım, kendin bakarsın. Bir başlık açarken azıcık özen gösterip araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
her şeyi bu zamana göre düşünmek anlamsızdır. o dönemin şartları, coğrafi yapısı, toplumsal olaylar, örf ve gelenekler bugünün mekkesinde bile farklıyken...
peygamber efendimiz 40 yaşında peygamber olmuştur. çocukken manevi bir ameliyat geçirmiştir. \"Yanıma beyaz elbiseli iki kişi geldi. Birinin elinde içi karla dolu bir tas vardı. Beni tuttular, göğsümü yardılar. Kalbimi de çıkarıp yardılar. Ondan siyah bir kan pıhtısı çıkarıp bir yana attılar. Göğsümü ve kalbimi o karla temizledikten sonra ayrılıp gittiler.\"
yani kısaca peygamberler günah işlemez, işleyemez; sadece zille yaparlar. peygamberimiz ne yaptıysa cebrail aracılığı ile allah\'a danışarak yapmıştır.
(sadece inananlar için yazdım)