islamofobi - omü sözlük
islam korkusu demektir.kendi halkına karşı çeşitli maşalarla (el kaide ışid vb. ) islam düşmanlığını körükleyen batı dünyası son dönemde içinde türkiyenin de bulunduğu bazı islam ülkelerinde de islamofobi nin yayılamaya başladığını görünce kendileri de şaşırmıştır. E tabi sonuçta bu kadar başarılı olmayı onlar da beklemiyordu.
artacak; her gün, her saat, her dakika artacak. akp müslümanlığına benzer bir islam tarzı dünyada devam ettikçe her daim büyüyecektir.

nitekim bugün de. kendi yarattığın canavarın yine kendini öldürmesidir islamofobi. yaa fransa kardeş, pkk\'ya silah yollarken çok rahat konuşuyordun, n\'oldu?
umurumda değil şahsen din kişi işe Allah arasında yaşanan bir şey kitabı var al oku ne yapıp ne yapmayacağını bilirsin zaten müslümanlık adı altında toplanmaya gruplaşmaya karşıyım ya menfaatlerine iş çeviriyorlar yada menfaatlerine iş çeviriyorlar o gruplarda
cehenneme gideceği garanti, dinimizi sömüren 3-5 terörist üzerinden töhmet altında kaldırıldığımız durum :/
iran gibi ülkelerin , ışid gibi örgütlerin savunduğu yanlış politika ya da her ne derseniz yüzünden dünya çapında yanlış tanınan islama olan korku.

+what is your religion?
-i\'m a müslim.
+aaaa oh my god. you\'re terrorist
Amsterdam\'da iki gencin incil\'i, Kuran kaplığıyla kaplayıp içinden dikkat çekici ve hatta batı dünyasına gayet ters bazı cümleleri okumaları üzerine insanların \'bu çok vahşice, Kuran hep böyleydi zaten vs\' diye tepki vermelerine sebep olaydır. Halbuki bunlar düşman olarak görülmeyen hristiyan dünyasının inandığı sözde gerçeklerdir. Ha bir de gençlerin \'bu sözler Kuran\'dan değil incilden\' demeleri üzerine insanların apışıp kalmasına neden olan olgudur.

Edit: 9 aralık saat 1de ilahiyat fakültesi konferans salonundaki panelin konusudur