ıssız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız tek şey - omü sözlük
Hernasılsa ıssız bir adaya düşen sevgili yazarlarımızın yanlarında bulunmasını tercih ettikleri yegane maddenin ne olduğunu sorgulayan cümle öbüğü.
Bir adet inek. Sütüyle karnımı doyururum hem arkadaşlık eder hem de soğuk gecelerde sarılıp uyuyabiliriz. (Adada ot vardır diye düşünüyorum)

Edit: inek ile olan mutlu ilişkimizi kıskanan yazarların olduğunu görüyorum. Hadi ama biraz daha yaratıcı olun bebeklerim
ıssız adada inekle bir çıkar ilişkisi kurmayı planlayan yazara; \"evet adada ot var\" diye cevap vermemi ve bu cevabı formata uydurmak için girdiğim olağanüstü çabayı teşhir etmeme sebep olan klişe bir soru cümlesi.
Bir adet kadın tabi ki. Hem yemek yapar, hem balık avlar, hem etrafı siler süpürür, hem sevişir, hem çocuk yapar. Ben bu kadar kullanışlı başka bir icat daha görmedim.
bir adet jet. hem adadan kaçmama yarar hem de arkadaşım olur soğuk gecelerde sarılıp uyuruz. (adada jet yakıtı vardır diye düşünüyorum)
sırt çantasında çakmak, ip.çadır .yorgan,bıçak.bakliyat.kitap taşıyan ve sal yapmayı bilen bi adet erkek..Biraz kalır, salı yaptıktan sonra da gideriz hem anı olur..
not: Adada sal yapmaya uygun ağaç vardır diye düşünüyorum