istiklâl marşı'nı duyunca heyecanlanmak - omü sözlük
her vatansever türk vatandaşının içinde bulunduğu durum. insanın içini bir çoşku kaplıyor resmen.
Heyecan hafif kalir. Gozlerim doluyor, okuduğum ve dinledigim zaman. Bi nevi Yasamin gayesi, hedefi denilebilir.. muadili olarak \"Çanakkale şehitlerine\" bunlardir hayatimin ilk ezberleri.
Türk milleti kadar şanlı bir toplum yok istiklal marşı bizim özümüzden parçalar taşıyor 571 hece peygamber efendimizin doğum tarihi 1453 harf İstanbul un fethini ifade ediyor.Dünya üzerinde bu kadar anlamlı bir marş daha yok olmayacakta. böyle bir marşta heyecanlanmak devede kulak kalır.Tüylerinin ürpertisi içinde bir şeylerin değiştiği o marşın hangi durumda nasıl yazıldığının aklına gelmesi sen bu günleri gör diye canını veren ataların hepsi bir duygu patlamasına neden oluyor.
Müzik öğretmeninin \"ses veriyorum\"demesi..ardından arkadaşlarla yapılan tüm geyiklerin bir anda son bulması..ve marş söylemek haricindeki herseyin önemini yitirdiği o an.
\"özümüzden parçalar taşıyor 571 hece\"den sonrasını okumadım. haksız sayılmaz, özümüzden parçalar tabii ki taşıyor ama bunu bu kadar romantikleştirmenin manası yok. bizi muasır medeniyetler seviyesine getirmeyecekse, yerler istiklal marşını.