klasik müzik sevenler - omü sözlük
dinlemeye başladıktan bir müddet sonra bağımlılık yapan müzik türü. hatta \"Mozart\'ın Credo Messe 3 Te deum laudamus\" müzikal\'inde \"Samsun, Samsun\" dediklerini duyduktan sonra ayrı bir hayranlık uyandırdı bende
işin kötü tarafı \"klasik müzik seven insan entel olmaya çalışan insandir\" algisinin yaratilmaya calisimasidir. belki haklilardir, belki de gercekten entel-kültürlü görünmeye caisan tipler klasik muzik dinlediklerini vurgulama cabasi icine girisiyorlardir ancak bu durumda biz, has klasik muzik ddinleyicilerinin zor durumda kalmaktadir.

ayni durum caz icin de gecerlidir. klasik muzik sever ve caz asigi birisi olarak, cok defa insanlarin garip bakislariylar karsilastim, cok defa \'ne anliyorsunuz - sirf entel gorunmek icin dinlediginizi dile getiriyorsunuz\' ve bunun gibi asagilayici ifadelerle karsilastim.

son olarak klasik muzik ve caz aşktır. herkes anlayamaz, herkesin anlamasi beklenmez zaten...
Klasik müziğin ineklerde süt verimini arttırdığı kanıtlanmış ve insanlarda beyin dalgalarını düzene sokup sakinleştirdiği , rahatlattığı görülmüştür. Elbette herkes sevmeyebilir ama herkesin dinlemesi gereken bir müzik türüdür.