ara sıra akla gelen şüpheci soru. teeeek tek kur\'an ayetleri melekler aracılığıyla hz muhammed\'e gelmiş ve muhammed de kitaba yazmış öyle mi? hmm.

denizi falan da ikiye yarmışlar hatta bazıları. ayın bölünmesi mi dersin... nyse susyrm bn .s.s.
Düşünülebilir ancak kafadaki soru işaretlerini insanlardan taraflı olarak değilde eğer kafanizi kurcaliyorsa iyi bir araştırma sonucu ulaşabilirsiniz
evet o masal kitabını 8 defa okudum ve o kitabın sonsuz merhamet ve sevgi sahibi bir allah tarafından yazılmış olduğuna inanmak için acayip bir kafada olmak lazım.
Yapmayın daha geçen gün farklı başlık aynı konu Ada\'mı şişlediler yapmayın ha bence zaten uydurma ama inanç insanlara bağlıdır ve içlerindedir inanmak istiyorsa engelleyemez yada değiştiremeyiz respect dediğimiz olay
neden durmadan saldırıyorsunuz islama peygambere kitaba inananlara neden saygınız yok.
«(Ey Muhammed!) De ki: \"İnsanlar ve cinler, bu Kurân’ın bir benzerini getirmek üzere bir araya gelseler, birbirlerine de yardım etseler, onun bir benzerini yine getiremezler\".» (İsrâ: 88)
«Yoksa Kurân’ı \"Peygamber uydurdu\" mu diyorlar? Onlara de ki: \"O halde, eğer iddianızda samimi iseniz, uydurma olarak, siz de onun (sûreleri) gibi on sûre getirin ve gücünüzün yettiği Allah\'tan başka kimseleri de yardıma çağırın\".» (Hûd: 13)
«Eğer kulumuz Muhammed’e indirdiğimiz Kurân’dan şüphe içindeyseniz, haydi onun (sûrelerinden birisi) gibi bir sûre getirin, bunun için Allah\'tan başka şâhidlerinizi de (yardıma) çağırın; eğer sözünüzde doğru kimseler iseniz.» (Bakara: 23)
eğer bu ayetler de yetmiyorsa buyrunuz;
«Onlar Kurân’ı hiç düşünmüyorlar mı? Eğer o, Allah\'tan başka birisinden gelmiş olsaydı, onun içinde pek çok çelişki bulurlardı.» (Nisa: 82)
Lakin o, her türlü noksanlıktan, hatadan ve zıtlıktan uzaktır. Bununla beraber hepsi hikmet, rahmet ve adalettir. Her kim Kurân’da birbirine zıt hükümler olduğunu zannederse, bunu hasta olan aklından ve hatalı anlayışından getirmiştir. Şayet ili ehline dönerse, ona doğru olanı beyan eder ve ondan problemi ortadan kaldırırlar.
«Kitap kendilerine geldiği zaman, o yorumcular onu inkâr etmişlerdir. Oysa o, eşsiz bir kitaptır. Ona ne önünden ve ne de ardından hiçbir bâtıl girmez. O, hikmet sahibi ve hamde lâyık olan Allah tarafından indirilmiştir.» (Fussilet: 41-42)
Ve rahman ve rahim olan allah kendi indirdiği kitabında kendisi söz verir indirdiği kitabı koruyacağına
«Kurân\'ı biz, evet biz indirdik; onu muhafaza edecek olan da elbette biziz.» (Hicr: 9)
rahman ve rahim olan allah her seferinde aklınızı kullanın dedikce kullanmamakta ısrar eden sayın sözlük yazarları allah size iman etmeden önce düşünün akledin diyor siz hala neyin peşindesiniz.
İslam\'ı ilk araştıranların aklına gelen ilk şeylerden biridir ve gayet normal bi\' sorudur. Tam 1400 yıldır tekrar tekrar soruluyor, ilk soran biz değiliz. Basit ayrıntılar ya da o dönemin hayat tarzına uyum konusunda kendisinin yazdığı düşünülebilir ancak Kur\'an\'da bir insanın o zamanın teknolojisiyle bilemeyeceği pek çok şey vardır.Gerek gelecek olsun gerek fizik, tıp ya da astronomi olsun. Güneşin hareket etmesi gibi.(ki çoğu kişi hala güneşin sabit olduğunu ve dünyanın onun etrafında döndüğünü zanneder.) (bkz: yasin 38 )..
Bu kanıtlandığı için küçük ayrıntılar konusu da çözüme kavuşmuş oluyor. Çünkü Kur\'an-ı Kerim\'de Peygamber\'imizin söyleneni değiştirmesi halinde şah damarından yakalanacağı söylenir. Bunu bilen bir insan değiştirmeyi göze alamaz. (bkz: Hâkka 46 )
eğer uydurmaysa inanalara giren çıkan yok

Asıl soru:

Ya uydurma değilse sen ne bok yiyecen ?