omütit - omü sözlük
ondokuz mayıs üniversitesi tiyatro topluluğudur. 1988 yılında kurulmuş 2 sene öncesine kadar kulüp olarak hayatını sürdürmüş ve geçtiğimiz iki yıldan beri topluluk olarak yürüyüp gitmektedir.

--- `spoiler` ---

OMÜTİT-OMÜTİK

Topluluğumuz 1988 yılında bu işe gönül vermiş amatör ruhlu profesyonellerin ön ayak olmasıyla çalışmalarına başlamış ve bu günlere gelmiştir.
Topluluğumuzun kuruluş amacı sanatı üniversite gençlerine sevdirip, onların gelecek yıllarında sosyal birer birey olarak toplum yaşantısına hazırlamaktır.
Bilimle birleştirilmiş sanatın medeniyetlerin gelişiminde aktif rol oynadığının bilincinde olan bizler üzerimize düşen görevi yerine getirme anlamında bu bayrağı devraldık.
1988\'de \"Su Gelince\" adlı oyunla perdelerini açan kulübümüz tamamen üniversite öğrencilerinin gayretleriyle oyunlarını çıkarmaktadır.
Ramp ışıkları altında verdiğimiz uğraşla, amatör ruhumuzdan bir şey kaybetmeden geçen 24 yılda onlarca oyunu başarı ile sahneye aktararak Omü öğrencileri ve Samsun halkının kültür yaşamına önemli katkılarda bulunmuştur. Her yıl ortalama yirmi bin seyirciye perdelerimizi aralıyoruz.Ayrıca ilki 1995 yılında \"Karadeniz Tiyatro Festivali\" adı altında düzenlenen festival zaman içerisinde ulusal bir boyut kazanmış ve 1998 yılından itibaren \"Ulusal Tiyatro Festivali\" adı altında düzenlenmeye devam etmiştir. Festival sayesinde kulübümüz ve diğer tiyatro toplulukları karşılıklı bilgi alışverişinde bulunma fırsatı elde etmiş ve yeni arkadaşlıkların kurulmasına zemin hazırlamıştır.


--- `spoiler` ---

her sene bünyesine yeni gelenleri kabul etmektedir. faaliyetlerini `atakum güzel sanatlar kampüsü`nde yeni üyeler için c.tesi ve pazar günleri 12.00\'de başlayan atölye çalışmasıyla devam ettirmektedir. dışarıdan bakıldığında dikiş tutturamayan tiplerin \'\'`karı-kız düşürme` yeri yeaa\'\' diye gidebilecekleri ve ağızlarının payını bir güzel aldıktan sonra da \'\' yeaa amk çok egolular herkese hocam diycekmişiz bıdı bıdı\'\' şeklinde duvara toslayıp işsizlikten namını bu şekilde duyuracakları makus tahilinden hiçbir sene kurtulamayacak olsa da efendinin, terbiyelinin, bilinçlinin çok güzel işler yapacağı ve hayatı boyunca unutmayacağı arkadaşlıklar edineceği bir platformdur. gidiniz.
ondokuz mayıs üniversitesi\'ndeki en aktif topluluklardan biridir. güzel de bir festival düzenlemektedirler. çalışmalarındaki düzen takdir edilesidir. kademeli olarak ilerleme söz konusudur.

önceki yıllarda, bahsedilen gereksiz kasma durumu kulübe sevgili bulmaya değil tiyatroyla iç içe olmaya giden insanlar tarafından tepki çekmiştir. bu insanlar içerde hiyerarşinin sağlandığı yöntemden rahatsız olmuşlardır, hiyerarşiden ya da düzenden değil. dolayısıyla yukarıda bahsedilen arayış içindeki tipler ile karıştırılmamalıdırlar.

ilginiz varsa gidin ve deneyin, kafanıza yatmadıysa da belediyenin ya da halk eğitimin imkanlarını kullanın.


düzenleme; içinde de deli entrikalar dönüyor.
nedense aklımda göğsünü gösteren omülü kızlar canlanmıştır. omüpussies şeklinde bir rakip kulüp kurulabilir. topluca ardımızı açarız.