ondokuz mayıs üniversitesi eğitim fakültesi - omü sözlük
bir kış boyunca iki kere çatısı uçup, iki kere su basan fakültedir. yaz boyu oturulup kış gelince tadilata başlanarak öğrencilere hayat bayram edilir. eskidir püsküdür ama eğitim fakültesi yine de candır :D
En tepedeki ineklerin gelip b blok yanındaki harmanımsı yerde otladığı ara sıra hatıra kalsın diye de gübrelerini bıraktıkları fakültedir. Pdr,özel eğitim hocalarının çoğu kalitelidir. Yeterli değildir. Öğretmenlik dersleri klasik anlayışla verilmektedir. Öğrencileri çoğunlukla samsunludur. A blok kantininde öğrenciler bakışır bakışır derslerine çıkarlar. Başka da bir şey olmaz.Galiba tek iyi yanı otobuslerin ilk kalkış yeri olmasıdır . Otura otura gidersiniz. Eğitim Fakültesi oturmadan edemez,malum.
lisansüstü programlarında alınması gereken kredi miktarını tamamlasanız dahi önceden yazıldığınız ve muhtemelen transkriptinizde dahi yer almayacak olan dersi vermek zorunda olduğunuz fakültedir.
sınıf öğretmenliği hocalarının çok iyi olduğu fakültedir. mezun olsanız dahi sizi hatırlarlar.
Neden 45 dakika ders yapılıp 15 dakika ara verildiğini anlamadığım fakültedir. (bu kuraldan hiç taviz verilmez hatta o 45 dakikanın son anına kadar ders işlenir.) . Burası bir üniversitedir. Biraz rahat olunmalıdır.