manchester üniversitesi\'nde tanışan `tom rowlands` ve `ed simons` tarafından kurulan ingiliz elektronik müzik grubu. `fatboy slim` ve `the prodigy` ile birlikte big beat tarzının öncü gruplarındandır. başlangıçta müzik piyasasında dust brothers adıyla nam saldılar fakat daha sonra bugünkü adlarını aldılar. dust brothers olarak fight club\'un soundtrack\'lerini hazırlamışlardır. (bkz: this is your life) benim favorim için (bkz: stealing fat)

the chemical brothers adıyla 8 stüdyo, 1 live, 1 soundtrack albümleri bulunur. 2005 yılında piyasaya sürdükleri push the button albümündeki galvanize ile grammy en iyi elektronik / dans kaydı ödülünü almışlardır. let forever be ve setting sun\'da `noel gallagher`, believe\'de `kele okereke` ile beraber çalışmışlardır. fikir edinmek amacıyla galvanize, do it again, setting sun, go ve hey boy hey girl ve under the influence gibi muazzam eserlerinden bazıları dinlenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=QsWLRI7LxZY]
allah herkese kimyasal biraderleri canlı olarak izlemeyi nasip etsin. not: bu, black swan\'da club sahnesinde çalan şarkıdır aynı zamanda. belki tanıdık gelmiştir.