ateizm - omü sözlük
bilimle alakası olmayan insanın tercih meselesi veya yetişme koşullarının (fazla rahatlık veya aşırı baskı) etkisi sonucu tanrı tanımaz olmasıdır. İnanç içgüdesel bir olaydır aynı refleks gibi ihtiyaçtır sebebi ise; bir insan düşünün ki çırılçıplak bir ormana bırakılmış teknoloji yok tek başına yaşamını ilerletmiş bu insan tanrıtanımaz olmak yerine doğaya tapıcak ya da tapınacak birşey bulacaktır , insanların içgüdüsü hayvanlardan farklı olarak inançtır , inançsız insan içgüdülerini yani varlığı redder ve samimi değildir ...
burdaki amaç illa ki islama inanman değil ağaça taşa toprağa veya hristiyanlığa da olsa insani içgüdü olarak tapınmaktır...
inanmıyor musun?
peki hiç mi inanmıyorsun?
neden inanmıyorsun?
ama bu yüce düzeni yaratan bir güç illa ki var, değil mi?
vee final sorusu...
allah yoksa şu dağları kim yarattı?
vol 2

-allah yoksa dağlar nasıl oluştu
+yer kabuğundaki kırılmalar ile levhaların üst üste çıkmasıyla
-levhalar nasıl oluştu
+allah yarattı
biat kültüründen ve teknik olarak bir yere ait olma, sahiplenme geleneğinden çıkamayan ataerkil toplumların pis, düşman, ahlaksız olarak nitelendirdikleri insanların sahip olduğu \"boş\" olma durumu.

genellikle gökten koyun indiren veya ayı ikiye bölen insanlara inananların bu tür \"salt bilimsel teorilerle açıklanan\" ve hemen hemen tüm bilim adamlarının sahip olduğu fikriyata karşı çıkmaları oldukça trajikomik.
brian greene\'in veya dawkins\'in bir kitabından okumuştum; şu an tam hatırlamıyorum. geçenlerde bi\' büyüğüm de aynısını söyleyince aklıma geldi.

diyor ki: \"araformlar bulunup evrim gerçek manada kanıtlanırsa, o zaman bir evrimci olabilirim ancak bir yaratılışçıyım. çünkü kur\'an böyle söylüyor.\"

bazı insanların da ateizm\'e karşıt bir argüman olarak evren\'i göstermesi ve evrendeki mucizeleri islam dininin kutsallarına korele etmeye çalışması, retrospektif bir üslup ile sarf edilen ve şu ağabeyin söylediğinde yansıyan ifadelerden hiç farklı olmuyor. kanımca ateistlerin en büyük hatası böyle bir zihniyetle tartışmaya çalışmaktır.

bu durumla, bu dimağla tartışmak zordur; zira tartışsanız bile iki taraf da herhangi bir getiri sağlamayacaktır. dawkins\'in de söylediği gibi, \"...bu zihniyet, insan türüne bir hakarettir.\"
İlim bardagindan içilen ilk yudum sizi ateist yapar ancak o bardağın dibinde sizi tanri beklemektedir. Demis adamın biri
Devamlı bişeyleri açıklaması beklenen tanrıtanımaz cenah.

(bkz: hadi ateizler bunu da açıklayın )