cpm_inboxCount

Yazar adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Yazar adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

4 + 16 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
 • joker

  /
  2
  `batman the dark knight` adlı filmde `heath ledger`ın canlandırdığı efsanevi karakterdir. çoğu izleyici tarafından sinema tarihindeki en iyi kötü karakterlerden biri olarak kabul edilmektedir.

  --- `spoiler` ---

  filmde joker\'in yaralarının iki farklı kaynağından bahsedilmektedir. ilki alkolik babasının, annesini bıçakladıktan sonra çok ciddi olduğu gerekçesiyle joker\'in yüzüne bıçakla gülücük kondurmasıdır. diğeri ise karısının yüzündeki izi sorun haline getirmesinden sonra, sırf ona yaraları önemsemediğini göstermek maksadıyla, ağzına jilet atarak kendini yaralamasıdır. buna rağmen karısı onu terketmiştir.

  joker\'in bu kadar simgeleşme nedenlerinden biri klasik kötü karakterlerden daha farklı olmasıdır. derdi para ya da güç değildir. sorunu düzenledir.

  (bkz:why so serious)
  (bkz:let\'s put a smile on that face)

  --- `spoiler` ---
  ingilizce şakacı anlamına gelir. kralların soytarısıdır. dc comics batman çizgi romanlarında gerçek kötüdür. christopher nolan\'ın the dark knight filminde heath ledger tarafından mükemmel canlandırılmıştır. rol için uzun süre bir otel odasında yaşayan ledger ardında bir günlük bırakmıştır. buyrun (bkz: http://www.filmloverss.com/heath-ledgerin-joker-gunlugu/ )
  Heath Ledger dan sonra Joaquin Phoenix isimli ağabeyimizin çitayı daha da yükselttiği karakter. The dark knight filminde batman'in jokeri sorguladığı sahne benim en favori 3 scene'im arasındadır halen.
  omusozlukcom omusozlukcom omusozluk